Players registered for the annual Wisconsin Basketball Yearbook Exposure Camp, set for June 14-15-16 at Viterbo University in La Crosse. The first 120 campers registered will be admitted. A waiting list will start after 120 campers have been admitted. Those on the waiting list will be contacted ASAP should a spot open.
Registrations as of June 12, 2015 (120 total)
William Alexander, 6-2, Sr., Otsego, MN., Rogers *
Noah Allen, 5-10, Soph., Seneca
Ethan Anderson, 6-1, Soph., Black River Falls
Isaac Appleby, 6-2, Sr., Eau Claire Memorial *
Isaac Annis, 6-4, Sr., Durand
Zach Baker, 6-4, Sr., Blaine, Minn. *
Bryce Beekman, 6-2, Sr., Wauwatosa East *
Colin Biesterveld, 6-0, Sr., Kettle Moraine Lutheran *
Kilan Boland, 6-2, Sr., Seneca *
Hunter Borchert, 6-2, Jr., Lena *
Davis Braker, 6-5, Jr., Beaver Dam
Bobby Brenner, 6-2, Sr., Wilmot *
Andrew Bruggink, 6-3, Sr., Brookfield Central *
James Butler, 6-2, Soph., The Prairie School *
Eric Carl, 6-3, Soph., Shawano
Parker Carlsen, 6-3, Sr., Catholic Memorial *
Quante' Carter, 5-11, Soph., Shorewood
Erik Christopherson, 6-0, Jr., Melrose-Mindoro *
Carson Clark, 6-0, Soph., Markesan
Ryan Coffey, 6-6, Jr., Milwaukee Marquette *
Carlos Curtis, 6-1, Soph., Milwaukee Riverside
Jacob DeStarkey, 6-4, Jr., Pulaski
Alex Duff, 6-4, Sr., Oregon *
Blake Ehrke, 6-4, Sr., Deerfield *
James Ewing, 6-2, Jr., Shorewood
Derek Franklin, 6-4, Sr., The Prairie School
Noah Fredrickson, 5-10, Jr., Onalaska *
Drew Freitag, 5-9, Jr., Beloit Memorial
Evan Ganther, 5-11, Jr., Lourdes Academy *
Jake Gebert, 6-4, Sr., D.C. Everest *
Luke Geiger, 5-11, Jr., Burlington
Sam Gelhar, 6-3, Jr., Lourdes Academy *
Taylor Gensler, 5-11, Sr., Three Lakes
Connor George, 5-11, Sr., Prairie du Chien *
Caleb Goldstein, 6-0, Jr., Fond du Lac
Austin Greenwaldt, 6-6, Sr., New Prague, Minn. *
Chase Grinde, 6-3, Jr., Spring Grove, Minn.
Christian Grobarchik, 5-9, Sr., Cudahy
Joe Grundhoffer, 6-5, Soph., Assumption
Drew Gunnink, 6-0, Jr., Laconia *
Tarren Hall, 6-1, Jr., Mauston *
Eddie Harwick, 5-9, Jr., Aquinas *
Peyton Head, 6-4, Jr., Fond du Lac
Ben Heiligenthal, 6-3, Sr., Catholic Central *
Connor Heise, 5-10, Jr., Lena
Alec Hinson, 5-10, Jr., Marshfield
Jalen Holley, 5-11, Soph., Wauwatosa East
Caleb Holzman, 6-5, Jr., Howards Grove
Tyler Hughes, 6-2, Jr., Onalaska *
Jordan Jahnke, 5-11, Jr., Markesan *
Reed Karbowski, 6-3, Jr., Two Rivers
Jason Klatt, 5-9, Jr., St. Thomas More
Keelin Norman-Klatt, 5-9, Soph., Regis
Nick Klug, 5-10, Soph., Burlington
Grayson Knowlton, 6-6, Jr., McDonell Central
Sawyer Koch, 6-6, Sr., Oconto *
Connor Koepnick, 6-1, Jr., West Salem
Logan Krekling, 6-1, Soph., The Prairie School
Jack Kron, 5-10, Soph., Eau Claire North
Jacob Krumberger, 6-5, Sr., Poynette
Jackson Kunnert, 5-8, Jr., Pewaukee
Buddy Ladwig, 5-10, Soph., The Prairie School
Ben Lambele, 6-2, Soph., Elk Mound
Erik Landsverk, 6-5, Sr., Little Chute
Simon Lensmire, 6-6, Sr., Lake Mills *
Dane Lew, 6-3, Jr., Elk Mound
Mahlik Lindsey, Soph., Wauwatosa East
Mitch Listau, 6-2, Soph., Waunakee
Erik Luebke, 6-0, Jr., Westby
Ben Maki, 5-7, Soph., Kohler
Conley Malone, 5-11, Soph., Aquinas
Akeir McKinney, 5-6, Soph., Milwaukee South Division
Sam Meyer, 6-4, Sr., Madison West *
Troy Mikaelian, 5-11, Soph., The Prairie School *
Carson Moe, 6-0, Soph., Oconto
Eddie Muench, 6-2, Jr., Ripon *
Brandon Myer, 6-6, Sr., Superior *
Garrett Nelson, 5-10, Jr., Beaver Dam *
Luke Nelson, 6-2, Sr., Monona Grove
Matt Newman, 6-3, Sr., Sevastopol
Evan Nikolai, 6-2, Sr., Columbus Catholic *
Bryce Nolop, 5-6, Soph., La Crescent, Minn.
Aidan Nordquist, 6-3, Jr., Pewaukee
Chris O'Connell, 6-3, Sr., Monona Grove
Alex Ohde, 6-7, Jr., McDonell Central *
Miles Perkins, 6-4, Sr., Shorewood
Braden Persinger, 6-3, Sr., Valders
Brayden Peterson, 6-0, Sr., Two Rivers *
Jack Pettit, 5-9, Soph., Union Grove
Dominic Pitzen, 6-2, Soph., Wauwatosa East
Hunter Plamann, 6-0, Soph., Xavier
Alex Ranney, 5-10, Jr., Lake Mills
Ben Retzlaff, 6-2, Sr., McDonell Central *
Peyton Rohling, 6-0, Jr., Wisconsin Dells *
Sawyer Rosner, 6-0, Jr., Phelps *
Aaron Rueber, 5-9, Jr., Catholic Central
Kyle Rutkowski, 6-6, Sr., Evansville *
William Safar, 6-3, Jr., Burlington
Aaron Scafe, 6-3, Sr., Melrose-Mindoro *
Caleb Schauf, 6-5, Jr., Sparta *
Wesley Schiek, 5-10, Soph., Valley Christian *
Hunter Schultz, 6-0, Jr., Columbus Catholic *
Ben Sherer, 6-8, Sr., Blaine, Minn. *
Tristan Shoup, 6-5, Sr., Fort Atkinson *
Jesse Solberg, 6-3, Jr., Westby
Charlie Soule, 6-2, Sr., Oregon *
Mason Steffen, 6-2, Soph., Waunakee
Devin Strupp, 6-0, Jr., New Holstein *
Alex Tecker, 6-4, Sr., Northwestern *
Alex Thiede, ,6-3, Jr., Cudahy
Carter Voelker, 6-0, Sr., Kiel *
Tyler Voight, 6-6, Sr., Mosinee
Brady Wagner, 5-11, Jr., Lake Mills *
Ben Weber, 6-1, Sr., Durand *
Stephen Weir, 6-0, Sr., D.C. Everest
Austin Werdin, 6-5, Jr., Eau Claire North *
Mason Wideman, 6-3, Soph., Amherst
Ben Wittig, 6-3, Jr., Ashwaubenon
Spencer Wright, 6-3, Sr., Abundant Life/St. Ambrose *
Jalen Zubich, 5-9, Jr., Onalaska *
* Denotes All-Conference player in 2014-15
Tag(s): Exposure Camp