Players registered for the annual Wisconsin Basketball Yearbook Exposure Camp, set for June 13-14-15 at Viterbo University in La Crosse. The first 120 campers registered will be admitted. A waiting list will start after 120 campers have been admitted.
If interested in a camp brochure, please email Mark Miller at wbnews@yahoo.com.
Registrations as of June 11, 2021
(Grades listed for fall, 2021)
Travis Alvin, 6-5, Sr., Randolph
Logan Arndt, 6-2, Jr., Oconomowoc
Gabe Ascher, 5-11, Sr., Wautoma
Joe Ascher, 6-0, Soph., Wautoma
Carson Awe, 5-9, Soph., Kaukauna
Drake Badger, 6-1, Jr., Verona
Carson Baker, 5-9, Sr., Fort Atkinson
Andrew Baumgart, 6-0, Soph., West De Pere
Kadin Baxter, 6-3, Jr., Oconto
Brady Bodart, 6-0, Sr., Valders
Evan Bogard, 6-7, Sr., Waupaca
Charlie Boser, 6-1, Soph., Eau Claire Memorial
Carson Brickl, 5-10, Jr., Sauk Prairie
Jayden Brieske, 6-5, Soph., Tomah
Seth Bunders, 6-0, Jr., Almond-Bancroft
Tyler Bunkoske, 6-0, Sr., Beaver Dam
Darius Chestnut, 6-2, Jr., Sun Prairie
Connor Coombs, 6-1, Sr., Edgerton
Sam Coon, 6-0, Jr., St. Mary's Springs
Owen Cooney, 6-4, Jr., Middleton
Carson Cordelli, 6-5, Sr., Oak Creek
Gage Cornell, 6-2, Sr., Manitowoc Lincoln
Braden Crubel, 6-0, Jr., River Ridge
Finley Deischer, 5-11, Jr., Verona
Hogan Demovsky, 6-1, Jr., De Pere
Hunter Dobrinsky, 6-0, Jr., Madison Edgewood
Brock Donaldson, 6-3, Sr., Appleton North
Gavin Farrell, 6-2, Jr., Verona
Jack Field, 6-2, Jr., Wisconsin Dells
Damian Funmaker, 6-0, Jr., Wisconsin Dells
Dan Gherezgher, 6-3, Sr., Brookfield East
Ari Giannopoulos, 6-0, Jr., Oshkosh North
Tommy Glenn, 6-4, Sr., Waukesha South
Andrew Graf, 5-10, Soph., Brookfield East
Sam Grieger, 6-4, Sr., Randolph
Owen Hager, 6-4, Jr., Appleton North
Colton Hall, 6-3, Sr., D.C. Everest
Marcus Hall, 6-5, Jr., D.C. Everest
Ben Healy, 6-3, Jr., Hudson
Brady Helbing, 5-9, Sr., Beaver Dam
Caeden Holly, 5-11, Jr., Brillion
Gavyn Hurley, 6-4, Jr., Middleton
Justin Janssen, 6-1, Soph., Neenah
Joseph Jendusa, 6-0, Sr., Mukwonago
Logan Kees, 6-3, Jr., Fort Atkinson
Brayden Kennedy, 6-0, Jr., Manitowoc Lincoln
Johnny Kinziger, 5-11, Jr., De Pere
Matt Kirk, 6-3, Jr., Milton
Evan Krien, 6-0, Jr., Catholic Central (Burlington)
Kendon Krogman, 6-3, Jr., Regis
Rex Lamb, 5-11, Soph., Madison Edgewood
Amarian Larrue, 5-11, Sr., Madison La Follette
Brady Larson, 6-1, Jr., Fennimore
Kaden Lasse, 6-1, Sr., Oshkosh North
Peter Lattos, 6-7, Jr., West Salem
Emmett Lawton, 6-1, Jr., Green Bay Notre Dame
Owen Leifker, 6-0, Sr., Brodhead
Erik Lincoln, 5-8, Jr., Lodi
Derek Lindert, 6-1, Sr., Pardeeville
Eli Lindsey, 6-3, Frosh., Mineral Point
Max Lucey, 6-3, Jr., Cuba City
Brock Massey, 6-2, Soph., Mauston
August Maurer, 6-4, Jr., Hortonville
Connor McFarlane, 5-10, Jr., D.C. Everest
Braden McGraw, 6-1, Sr., Jefferson
Brogan McIntyre, 6-5, Jr., Milton
Jaden McKellips, 6-4, Soph., Lourdes Academy
Leyton McKillips, 6-0, Soph., Edgerton
Mason Miller, 6-0, Sr., Evansville
Seth Miron, 6-4, Jr., Kimberly
Eddie Mittermeyer, 5-10, Jr., McDonell Catholic
Troy Mootz, 6-1, Jr., Merrill
Trent Mullen, 5-11, Jr., Appleton North
Chase Norton, 5-11, Jr., Grafton
Carter Olson, 5-11, Sr., Cuba City
Jack Opperman, 6-5, Jr., Fort Atkinson
Reid Paddock, 5-11, Jr., Elkhorn
JJ Paider, 6-6, Sr., Neenah
Jackson Papendorf, 6-1, Jr., Fox Valley Lutheran
Evan Payne, 5-9, Jr., Seneca
Jaren Payne, 5-9, Jr., Regis
Jordan Pollnow, 6-1, Sr., Mukwonago
Connor Pytleski, 6-2, Jr., Green Bay Southwest
Lucas Rameker, 6-3, Jr., St. Mary's Springs
Cullen Rauls, 5-10, Jr., Fall River
Rocco Richie, 6-2, Jr., Mount Horeb
Brady Ring, 6-4, Sr., Lodi
Max Robson, 6-0, Sr., Catholic Central (Burlington)
Andrew Rocksvold, 6-4, Soph., Eau Claire North
Charlie Roeder, 6-3, Sr., Kohler
Connor Roffers, 6-4, Soph., Burlington
Adon Saylor, 6-0, Sr., Mauston
Casey Schoenecker, 6-5, Jr., Oregon
Chase Schoenenberger, 6-1, Sr., Sheboygan North
Reed Seckar, 5-11, Sr., Oshkosh North
Tyson Skalecki, 6-6, Sr., Union Grove
Isaac Skemp, 6-2, Soph., Onalaska
Jacksen Smith, 6-2, Sr., Rhinelander
Hayden Stahlke, 6-2, Sr., Hillsboro
Garrett Staszak, 5-9, Jr., Appleton North
Joe Stewart, 6-1, Jr., Brookfield East
Eli Stovall, 5-10, Jr., La Crosse Logan
Connor Taylor, 6-2, Sr., Laona/Wabeno
Bailey Turenne, 6-2, Sr., Merrill
Max Tutas, 6-1, Jr., Sheboygan North
Keion Twyman, 6-1, Sr., Chippewa Falls
Kaleb Walter, 6-5, Jr., Sheboygan North
Gavin Wunderlin, 6-2, Soph., Potosi
Cameron Yahnke, 6-3, Sr., Madison La Follette
Zack Zimmerman, 5-11, Jr., Verona
Tag(s): WBY Shootout Exposure Camp